Bár tanítványaim biztosan pillanatok alatt átlátják a honlapom szerkezetét, felépítését, de azért, mint vénülő, maradi, fontoskodó tanár, hadd nyújtsak némi eligazítást:

Az egymás után sorakozó menüpontok alatt megpróbálok rávilágítani arra, hogy mi az értelme a történelem tantárgy tanulásának, tanácsokat adok arra nézve is, hogy hogyan lenne szerencsés elsajátítani az ismereteket, sőt, a számonkérési szokásaimat is részletezem. Megfogalmazok alapelveket, amelyekből kitűnik világlátásom, történelemszemléletem, pedagógiai felfogásom.

Diákjaim számára, mindennapos használatban remélhetőleg a „Tananyag” című menüpont lesz.

Ez természetesen évfolyamok szerinti bontásban található a honlapon.

Minden nagy téma „főcímmel” kezdődik.
Az első „kiscím” pedig általában egy rövid összefoglalás.
Ezután sorba következik a többi, míg a felmentő feleletekig, a témazárókig el nem érünk.
Minden „kiscím” egy-egy leckét jelent.

A szövegekben előforduló idegen szavakat, neveket hangzás szerinti írásmódban, vagyis fonetikusan is jelzem. (Az angol szavakat és neveket nem, mert ti tanultok angolul, így ezek kiejtése nem okozhat gondot.)

A „kiscímek” alatt olvasható szövegek körül képek találhatók. Sok-sok kép, ami a leckéhez kapcsolódik. Rájuk kattintva megjelennek nagyalakban, és olvasható a képaláírás is.

A leckék egy része mellett térkép is van, aminek a böngészése, tanulmányozása rendkívül fontos. A legtöbb anyag a térkép és a szöveg együttes használatával válik igazán érthetővé.

Ajánlok elolvasásra olyan könyveket is, amelyekről biztosan tudom, hogy érdekesek lesznek azoknak, akik ebben a számítógépes, internetes világban még a kezükbe veszik őket.

A szöveg melletti helyeken néhol olyan linkeket helyeztem el, amelyekre kattintva újabb érdekességek érhetők el. Ezek között lehetnek filmek, filmrészletek, újabb képek, újságcikkek, tanulmányok, amelyek mind tovább bővíthetik az ismereteinket, műveltségünket..